Blog
Na czym polega podbijanie fundamentów
Budowę każdego budynku rozpoczyna się od wykonania fundamentów. To od nich zależy solidność i trwałość całej konstrukcji, dlatego też powinny być wykonane zgodnie ze sztuką, z solidnych materiałów. Niekiedy jednak po zakończeniu budowy okazuje się, że fundament nie jest w stanie dobrze utrzymać całego budynku. W takich sytuacjach konieczne jest wykonanie remontu i podbijania fundamentów, które pozwoli na naprawę nieprawidłowo wykonanych podwalin.
Jak tanio i dobrze wyremontować kuchnię?
Remont kuchni większości osób kojarzy się z ogromem rzeczy do załatwienia, sporą ilością podejmowanych decyzji, a także – niestety – z dużym wydatkiem. Poszukując oszczędności, wiele osób próbuje samodzielnie wykonać niektóre z prac remontowych. Jeżeli nie mają oni odpowiednich umiejętności, to często kończy się to opłakanym efektem, a naprawa popełnionych błędów wiąże się z jeszcze większymi kosztami niż zlecenie wykonania tej pracy od początku specjaliście. Nie oznacza to wcale, że remont musi być drogi. Aby nieco zaoszczędzić, jednocześnie otrzymując dobrze wyremontowaną kuchnię, trzeba wiedzieć, na czym można oszczędzać, bez strat na jakości czy trwałości.
Co trzeba wiedzieć o cyklinowaniu podłogi?
Drewno jest szlachetnym i trwałym materiałem wykorzystywanym do produkcji podłóg. Aby utrzymać je w świetnym stanie przez lata, konieczna jest odpowiednia eksploatacja oraz okresowe przeprowadzanie konserwacji. W przypadku podłóg, które już uległy zniszczeniu, konieczne będzie przeprowadzenie bardziej złożonych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z najważniejszych kroków do osiągnięcia pięknej podłogi drewnianej jest cyklinowanie.
Jak postawić ściankę działową?
Stawianie ścianek działowych jest bardzo częstym działaniem zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Konieczność stworzenia większej ilości pomieszczeń bądź nowy pomysł na aranżację mieszkania to najczęściej pojawiające się powody stawiania ścianek działowych. Prace związane ze ściankami warto powierzyć specjalistom, bo chociaż jej budowa nie jest skomplikowana, to jednak trzeba mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie do wykonywania takich prac.
Jak zabezpieczyć przed wilgocią "mokre pomieszczenia"?
Do pomieszczeń mokrych można zaliczyć nie tylko łazienkę, kuchnię czy przydomową saunę. Do tego rodzaju wnętrz zalicza się również toaleta, pralnia czy suszarnia. Pomieszczeniem mokrym można nazwać każde wnętrze, które ze względu na pełnioną przez siebie funkcję narażone jest na zawilgocenie. Zarówno ściany, jak i podłoga w mokrych pomieszczeniach jest narażona na ciągły bądź krótkotrwały kontakt z wodą bądź parą wodną.
Jakie panele wybrać do salonu?
Układanie paneli w domach i mieszkaniach nie traci na popularności od wielu lat. Jest to spowodowane szeregiem zalet tego elementu. Panele podłogowe charakteryzują się estetycznym wyglądem, duża odpornością na uszkodzenia i ścieranie, niską wsiąkliwością a także stosunkowo niską ceną. Te wszystkie plusy oraz ogromna różnorodność modeli sprawiły, że są one jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wykańczania podłóg.
Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?
Właściwa izolacja termiczna poddasza pozwala uniknąć strat energii cieplnej oraz chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w sezonie letnim. Zarówno w przypadku poddaszy mieszkalnych, jak i nieużytkowych musimy zdecydować się na jedno z dostępnych rozwiązań oraz wybrać rodzaj izolatora, dzięki któremu przestrzeń pod dachem będzie właściwie chroniona przed niską i wysoką temperaturą, a także wilgocią. Wyjaśniamy, jakie materiały izolacyjne można zastosować w celu ocieplenia poddasza oraz na co trzeba zwrócić uwagę podczas ich wyboru.
Do czego można wykorzystać płyty karton-gips?
Płyty karton-gips to jeden z częściej wykorzystywanych materiałów budowlanych, które znajdują zastosowanie podczas różnych prac wykończeniowych oraz remontowych. Chętnie stosowane są na etapie wykończenia nowych budynków oraz remontów, a także ich modernizacji, pozwalając m.in. na szybkie i tanie postawienie ścianek działowych. Wyjaśniamy, kiedy warto skorzystać z płyt karton-gips i jakie są ich najważniejsze zalety.
Jak wykonać elewację domu?
Elewacja domu pełni nie tylko funkcje estetyczne, lecz również powinna zabezpieczać dom przed stratami ciepła oraz izolować go akustycznie. W Polsce najczęściej wykonuje się elewację domu, czyli pokrycie zewnętrznych ścian budynku, z warstwą ocieplenia, przeważnie styropianem. Sprawdź, co warto wiedzieć o elewacji budynku.
Na co zwracać uwagę przy wykończeniu dachu i elewacji?
Wykończenie dachu i elewacji jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na wygląd budynku, lecz przede wszystkim na jego funkcjonalność, w tym jego izolację akustyczną i termiczną. Sprawdź, o czym warto pamiętać, przy wykończeniu dachu i elewacji.